Synpunkter & klagomål

Hjälp oss att bli bättre - säg vad du tycker!

Ibland vill man klaga, ibland vill man berätta när något är bra.

Framför gärna dina synpunkter till kommunen. Vare sig du är nöjd eller missnöjd är det viktigt för oss att du berättar det. Dina synpunkter, stora som små, är viktiga i vårt utvecklingsarbete. De kan hjälpa till att ge bättre service till kommuninvånarna.

Din synpunkt eller klagomål blir offentlig handling.

Läs om hur vi tar om hand dina synpunkter eller ditt klagomål.

  1. Skriv kort ner de synpunkter, förslag eller klagomål du har:
  2. Mina kontaktuppgifter
    Lämna fälten tomma om du vill vara anonym.
  3. eller avbryt

Kontakt

Välkommen att kontakta oss på

Thunmanskolan

Besöksadress: Södervägen 18A
Expedition telefon: 018-34 71 60

Rektor

Johanna Lindqvist
018 -34 71 62
johanna.lindqvist@knivsta.se

Biträdande rektor

Carina Lindgren
018-34 78 53
carina.lindgren@knivsta.se 

 

Lag 7 (7A, 7B, 7C, 7D, 7E)

018-34 71 74
Vi håller till i flygeln i mitten samt den som är längst bort mot busshållplatsen. 

 

Lag 8 (8A, 8B, 8C, 8D, 8E)

018-34 71 75
Vi håller till på övervåningen.

 

Lag 9 (9A, 9B, 9C, 9D, Studion, FBK)

018-34 71 76
Vi håller till i flygeln som är närmast multisportplanen samt på ena änden av övervåningen.

 

 

Lag ledning och stöd

 

Specialpedagog  
Charlotta (Lotta) Dehlin
charlotta.dehlin@knivsta.se  
 
 
Helena Lundell
helena.lundell@knivsta.se

Skolsköterska
 
  
Annelie Fridh Björkbom
annelie.fridh.bjorkbom@knivsta.se
 
   
Kurator 
Jonas Åfeldt
jonas.afeldt@knivsta.se 


 
Psykolog 

Hans Byström
hans.bystrom@knivsta.se

 

 
Studie- och yrkesvägledare  
Sonya Kerimo
018-34 71 63
sonya.kerimo@knivsta.se
 
   
Skoladministratör   
Malin Wellén
018-34 71 60
malin.wellen@knivsta.se 
 
   
Vaktmästare  
Bosse Åberg
018-34 71 80
bosse.aberg@knivsta.se
 
   
 
   
Elevcoach  
Cornelia Eriksson
018-34 71 64
cornelia.eriksson@knivsta.se

 

   
  • Senast uppdaterad 8 jan 2019